Specialized-mobile-repairs

تعمیرات تخصصی موبایل

و هر انچه از تعمیرات موبایل باید بدانید

کمپانی صالح بزرگترین مرکز تعمیرات دستگاه های اپل

ما در این مجموعه امکان تعمیرات گوشی های آیفون و تمامی محصولات اپل برای مشتریان فراهم آوردیم .
درخواست تعمیر آنلاین

برای آشنایی با روند تعمیرات تخصصی موبایل مشکل دستگاه را انتخاب نمایید

در باب تعمیرات تخصصی موبایل :

  برای همگام شدن با دنیای مدرن امروز ، آشنایی یا تکنولوژی های روز دنیا یکی از اساسی ترین نیاز های جامعه بشری می باشد .با گسترش تکنولوژی و ورود به عصر ارتباطات ، گوشی های موبایل نقش مهمی در این عصر ایفا میکنند . شناخت هرچه بیشتر موبایل های همراه  و تعمیرات تخصصی موبایل، آشنایی با قطعات به کاررفته و نحوه ی عملکرد آنها میتواند به همراه شدن افراد با جهان مدرن امروزی کمک کند  . در این مقاله سعی داریم تا به طور تخصصی قطعات و ایرادات دستگاه موبایل را بررسی نماییم .

تشخیص ایراد دستگاه 

در تعمیرات تخصصی موبایل ، اولین مرحله شناسایی ایراد و مشکل تخصصی دستگاه می باشد

مشکلات  متعددی مانند :

 • مشکل آنتن دهی موبایل
 • خرابی باتری
 • قطعی صدا و مشکل اسپیکر
 • نداشتن تصویر
 • شکستن ال سی دی
 • مشکلات نرم افزاری
 • کارنکردن تاچ  ال سی دی دستگاه موبایل

بیشترین ایرادات رایج  گوشی های همراه می باشد . برای انجام تعمیرات تخصصی موبایل همانطور که گفته شد باید عیب یابی به خوبی انجام شود ؛ اهمیت این مورد از این روست که دلیل به وجود امدن این مشکلات ، به یک قطعه خاص برمیگردد.

صالح کمپانی-companysaleh

برای انجام تعمیرات تخصصی موبایل پس از تشخیص ایراد گام بعدی، شناخت قطعات و آگاهی کامل از عملکرد این قطعات در می باشد. داشتن اطلاعات کافی در مورد هریک از این قطعات و اینکه نحوه ی عملکرد آنها چگونه است، میتواند برای فردی که قصد تعمیر دستگاه خود را دارد بسیار مفید باشد ، این اطلاعات به فرد کمک میکند، تا حدودی با ایراداتی که ممکن است برای یک دستگاه پیش بیاید  و با نحوه ی تعمیر و یا تعویض قطعات آشنا شود و هنگام تعمیر دستگاه دید کامل تری از پروسه تعمیر داشته باشد .

در ادامه به توضیح مختصری از قطعات و نحوه ی عملکرد آنها می پردازیم :

برد چیست و چه کاربردی دارد ؟

برد به صفحه ای گفته می شود که تمامی آی سی ها ، چیپست ها و سی پی یو برروی آن قرار میگیرد .

قطعات نام برده هر کدام دارای عملکرد خاصی هستند که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت .

صالح کمپانی-companysaleh

علت خرابی برد موبایل

 این قطعه ممکن است تحت عوامل خارجی مانند ضربه خوردگی ،  آب خوردگی و یا ارتعاشات نوسان برق دچار مشکل شوند .

آسیب دیدن برد گوشی در هنگام جداسازی اجزای  برد ، در صورت نداشتن تخصص کافی بسیار محتمل می باشد ، زیرا این عملیات جداسازی قطعات از برد توسط حرارت صورت می گیرد در صورتی که حرارت مورد استفاده بیشتر از مقدار مجاز باشد ، امکان سوختن برد یا قطعه در حال جداسازی وجود دارد .

 

تعویض برد موبایل و یا swap

 به عمل تعویض برد در گوشی ،  سواپ گفته می شود که این عمل در هنگام خرابی گوشی های سری پنج اپل بسیار مرسوم بود اما در روش های جدید عمل سواپ همراه با تعویض سی پی یو صورت میگیرد .

در حین تعمیرات تخصصی موبایل ، تعویض برد ،  زمانی صورت میگیرد که قطعه سوخته ، آسیب دیده ، شکسته شده و یا دارای  آب خوردگی باشد ، در این موارد تکنیسین اقدام به تعویض برد میکنند.

با عمل سواپ معمولا میتوان برد معیوب را تعویض کرد که در تعمیرات تخصصی موبایل به اصطلاح Back to life گفته می شود.

روش های جایگزین کردن برد معیوب با برد اوریجینال

        درتعمیرات تخصصی موبایلمعمولا زمانی که برد دچار مشکل می شود  عمل سواپ انجام میگرد، تکنیسین های تعمیر با جدا کردن قطعات سالم از روی برد معیوب و اتصال آنها به برد جدید ، آن را جایگزین میکنند .

روش اول : مهم ترین مسئله در تعویض برد استفاده از قطعات اصلی یا به عبارتی اورجینال می باشد ، باید دانست که پس از تعمیر یک قطعه اصلی ، امکان نصب قطعه دیگری که به حالت اوریجینال باشد وجود ندارد . بلکه این قطعه با قطعات دیگری که توسط سازنده های دیگر تولید می شوند ، جایگزین می شود ، دلیل این امر ، سیاست های شرکت اپل می باشد .

کمپانی اپل بر این عقیده است صاحبان دستگاه های موبایل در صورت بروز مشکل ، فقط باید  توسط نمایندگی های مجاز اقدام به تعمیرات تخصصی موبایل نمایند،  به همین دلیل کشورهایی که در لیست تحریم هستند نمیتوانند قطعات یدکی را خریداری نمایند، که متاسفانه کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست .

  در ایران تنها راه خرید یک قطعه اوریجنال ، جایگزینی برد خراب با برد یک گوشی سالم است .

   در مجموعه صالح کمپانی (saleh company)  ما با خرید دستگاه  و اوراق کردن آنها ، اقدام به تامین قطعات اوریجینال مینماییم ، به همین دلیل امکان گارانتی پس از تعمیرات برای تمام مشتریان وجود خواهد داشت .

روش دوم : در روش دوم نمیتوان به طور مستقیم از قطعات اصلی شرکت اپل استفاده کرد ،به همین دلیل  برای جایگزین کردن این قطعه از برد هایی که توسط سازندگانی به جز کمپانی اپل ، تولید می شود ، استفاده میکنند . البته کیفیت این بردها در حد استاندارد می باشد که میتوانند نیاز مشتریان را به خوبی برطرف کند .

 

 

باتری آیفون:

 

در صورتی که  باتری دچار مشکل شده و  توان کافی برای ارائه کلیه امکانات را نداشته باشد ،  گوشی موبایل حداکثر کارایی خود را نخواهد داشت .

تشخیص باتری های اورجینال از تقلبی یا فیک :

برای تشخیص باتری اصلی از تقلبی بهترین روش تسترهای باتری هستند که تمامی مشخصات لازم را نشان میدهند .

تمامی اطلاعات یک باتری مانند درصد شارژ دهی ، کارخانه ی  سازنده و دیگر مشخصات را میتوان از طریق تستر باتری ها مشاهده نمود ..

تشخیص میزان کارایی باتری های اپل :

 برای مشاهده میزان سلامتی باتری سایت ها و اپلیکیشن های زیادی وجود دارد اما بهترین راه برای بررسی سلامت  باطری موبایل ، بخش   helth  باتری در سیستم عامل دستگاه می باشد .

صالح کمپانی-companysaleh

برای مراجعه به این بخش میتوان وارد بخش setting  دستگاه شوید Tدر صفحه باز شده وارد بخش battery   شوید 

صالح کمپانی-companysaleh

 بروی گزینه ی  helth battery  کلیک نمایید.

صالح کمپانی-companysaleh

در صفحه باز شده  میتوانید سلامت باتری خود را که  با علامت درصد نمایش داده می شود را مشاهده کنید .

عبارت maximum capacity   حداکثر توان باتری را نمایش میدهد که در گوشی های نو این مقدار 100%می باشد

زمان تعویض باتری آیفون :

در صورتی که این عدد پایین تر از 80 % باشد بهتر است اقدام به تعویض  باتری نمایید ، اما استثنایی هم وجود دارد ، هر زمان که احساس کردید عملکرد موبایل به دلیل  کاهش توان باتری دچار اختلال شده و به راحتی نمیتوانید از امکانات دستگاه استفاده کنید اقدام به تعویض آن نمایید .

میزان شارژ دهی گوشی های آیفون :

 در گوشی های آیفون بسته به اینکه دستگاه شما جز کدام مدل می باشد و اینکه به تازه گی خریداری شده است یا خیر ، میزان شارژ دهی بین 10-12 ساعت می باشد که البته در مدل هایی که اخیرا وارد بازار شده اند این عدد به مراتب بیشتر است اما دستگاه هایی  که برای مدت زمان بیشتری فعال هستند ، میزان شارژ دهی عددی بین 4-5 ساعت می باشد .

تعمیر یا تعویض باتری ایفون :

 درتعمیرات تخصصی موبایل این نکته لازم به ذکر است که باتری های گوشی اپل تعمیر نمی شوند ، بلکه تعویض می شوند .

باتری ها هم مانند تاچ ال سی دی ها، از قطعاتی به شمار میروند که کمپانی اپل فقط در اختیار نمایندگی های مجاز خود ، در کشور های خارج از لیست تحریم قرار میدهد .

 

    نکته مهم : بسیاری از تعمیرگاه های داخلی ، که به عنوان نمایندگی اپل مشغول فعالیت هستند به عنوان تعویض باتری با باتری اصل یا اورجینال مبالغ هنگفتی از مشتریان دریافت میکنند ، لازم به ذکر است کمپانی اپل هیچ نمایندگی رسمی در ایران ندارد و تنها راه موجود برای خرید باتری اورجینال ، اوراق کردن دستگاه های آکبند می باشند .

 در مجموعه صالح کمپانی ما با فراهم نمودن قطعات اورجینال به وسیله اوراق دستگاه ها در مدل های مختلف و هم چنین استفاده از باتری تقویت شده استاندارد ، امکان جایگزین کردن قطعات اورجینال را برای مشتریان عزیز فراهم آوردیم.

تعویض باتری با جایگزین کردن باتری استاندارد :

روش دوم برای تعویض باتری ، استفاده از باتری هایست که توسط کمپانی های دیگر ساخته شده اند .

Kf  یکی ازمعروف ترین کمپانی هایی می باشد که به تولید و ساخت باتری های موبایل مشغول است . باتری های تولید شده توسط این کمپانی دارای استاندارد های لازم بوده که میتواند جایگزین خوبی برای باتری های اورجینال باشد.

 

 

صالح کمپانی-companysaleh

 

 

 

تعویض ال سی دی آیفون 

 دستورات شما درهنگام کار با موبایل توسط تاچ ال سی دی به پردازشگر موبایل ارسال می شود ، به این صورت که در هنگام لمس هر قسمت از صفحه نمایش ، در مختصات آن نقطه فرکانسی به وجود می آید که پردازشگر آن را پرداش کرده و عملیات مورد نظر را انجام میدهد .

 مشکلات تعویض ال سی دی موبایل 

در تعمیرات تخصصی موبایل ممکن است مشکلاتی پس از تعویض ال سی دی رخ دهد.

اما عمده مشکلاتی که پس از تعویض ال سی دی پیش می آیند عبارت است از:

مواجه شدن با خطای 53 که به error 53  نیز معروف است .

راه حل : در مواجه با خطای 53  در اولین مرحله باید اتصالات کابل شارژ را چک کنید ، اگر کابل به درستی متصل شده بود و مشکلی نداشت به سراغ تست سوکت شارژر بروید اگر سوکت هم مشکلی نداشت نوبت به چک کردن فلت شارژر می رسد . در صورت نبود مشکل در این بخش ، اشکال ، کابل تاچ ایدی دستگاه می باشد که باید در این بخش به تعمیرگاه مراجعه نمایید .

در صورتی که با این ارور مواجه هستید میتوانید با مراجعه به سایت صالح کمپانی و یا کلیلک بر روی عبارت درخواست تعمیر ، اقدام به ثبت درخواست  تعمیر دستگاه خود نمایید .

هنگ صفحه نمایش و خطوط غیر طبیعی ال سی دی :

راه حل : این مشکل از اتصال و درست جا نخوردن متصل کننده یا کانکتور تاچ و ال سی دی پیش می آید .

برای رفع این مشکل کانکتور را جدا کرده و دوباره وصل کنید.

افتادن سایه و کم و زیاد شدن شدن نور(سوسو زدن) روی ال سی دی :

برای رفع این مشکل کانکتور تاچ و ال سی دی را بررسی نمایید،  پس از آن باید مدار نور مورد بررسی قرار بگیرد ، خازن و دیودهای نور در مواقعی سبب بروز مشکل می شود .

از کارافتادن ال سی دی در مقاطع زمانی مختلف :

راه حل :این مشکل با ریست فکتوری برطرف می شود اما قبل از ریست گوشی بهتر است تا از موبایل بک اپ تهیه شود .

پس از ریست میتوانید اطلاعات خود را از روی آیکلود و آیتونز بازگردانی کنید .

در بعضی مواقع با وجود  شکستگی ال سی دی امکان کار کردن با موبایل  وجود داشته اما در صورتی که  این قطعه  به طور کامل از کار افتاده باشد ، باید اقدام به تعویض آن نمایید .

باید دانست تاچ ال سی دی ها دارای چندین قطعه می باشد که در ادامه از آنها نام خواهیم برد .

صالح کمپانی-companysaleh

 گلس : اولین قطعه که معمولا از جنس شیشه است و وظیفه حفاظت از تاچ را بر عهده دارد . این قطعه توسط کارخانه سازنده و متناسب با اندازه دستگاه طراحی و نصب می شود و با لایه پلاستیکی که خود کاربران برای محافظت از آن روی صفحه نمایش نصب میکند تفاوت دارد .

تاچ : این قطعه را با نام دیجیتایزر هم می شناسند ؛ همانطور که از نام این قطعه پیداست ، وظیفه تشخیص محل لمس کاربر را بر عهده دارد که با سوکتی که به مادر برد اصلی گوشی متصل شده است این اطلاعات را برای پردازش ارسال میکند .

در صورتی که این قطعه از کار بی افتد ، دستگاه هیچ فرمانی ازسمت کاربر را اجرا نمیکند .

ال سی دی : این قطعه وظیفه  ارایه تصویر در گوشی ها را به عهده دارد .

بک لایت فریم یا نور پس زمینه :  این لایه کاملا مرتبط با ال سی دی و به صورت مکمل با آن کار میکند نوری که ال سی دی برای اراِیه  تصویر نیاز دارد توسط چراغ هایی که روی این فریم قرار دارد تامین می شود .

فریم ال سی دی : که تمامی قطعات نام برده را در کنار هم قرار میدهد  .

قاب بدنه : تمامی اجزای تشکیل دهنده موبایل ها درون خود نگه میدارد . این قاب وظیفه محافظت از برد

اصلی و دیگر قطعات را برعهده دارد که تا حدود زیادی در زیبایی دستگاه نیز تاثیر گذار می باشد .

از دیگر قطعات مهم برروی مادر برد ها آی سی ها هستد که نقش اساسی در عملکرد دستگاه دارند ،

در ادامه به بررسی آی سی ها می پردازیم :

آی سی شارژر : یکی از مهم ترین آی سی ها در مدارات برد اصلی آی سی شاژر می باشد که وظیفه تامین شارژ باتری را به عهده دارد .

 صالح کمپانی-companysaleh

فلت شارژر : قطعه ای که در گوشی های ایفون برای ضبط صدا و شارژ و اتصال به کامپیوتر از آن استفاده می شود در صورتی که در هر کدام از این بخشها  دچار مشکل شوید میتوانید ایراد را در فلت جستجو کنید .

 

آی سی تاچ : همانطور که گفته شد با هرلمسی که برروی صفحه نمایش انجام می شود ال سی دی فرمانی را به مادر برد ارسال میکند ، این قطعه پاسخی که در هنگام لمس باید داده شود را ارسال میکند .

 

صالح کمپانی-companysaleh

 

آی سی صدا: در واقع وظیفه ی کنترل انواع صداها در دستگاه موبایل را به عهده دارد .

 

آی سی بیس باند : به نوعی گیرنده امواج رادیویی است که به وسیله آن امکان اتصال به آنتن وجود دارد .اصلی ترین قطعه در مدار بیس باند ، آی سی بیس باند می باشد و تمامی مشکلات مربوط به آنتن دهی به این بخش مربوط می شود . 

از آنجایی که این قطعه دارای کد منحصر به فرد است نمیتوان آن را تعویض نمود . برای همین منظور تا جای  ممکن ،  سعی در تعمیر آن خواهد شد و در غیر این صورت امکان تعویض وجود نخواهد داشت .

صالح کمپانی-companysaleh

آی سی تغذیه : این قطعه برای هر دستگاه ممکن است  متفاوت باشد و گاهی برای یک دستگاه ممکن است چندین آی سی تغدیه وجود داشته باشد . همانطور که از نام این قطعه بر می آید ، این قطعه وظیفه تامین جریان ولتاژ برای دوربین ، شارژ و دیگر بخش هارا به عهده دارد .

 صالح کمپانی-companysaleh

آی سی دوربین : در مورد آی سی دوربین میتوان گفت که این قطعه کاملا جدا نیست و بخشی از برد بوده است .

تمامی تصاویر و فیلم برداری که توسط دوربین دستگاه انجام میشود توسط مداری در برد به پردازشگر ارسال شده و پس از آن میتوان آنها را مشاهده کرد .

تعمیر یا تعویض گوشی موبایل

تعمیر و یا تعویض گوشی موبایل ، تعمیر برد گوشی موبایل ، تعویض برد گوشی ، همه اینها پرسش هایی

هستند که ممکن است هنگام خرابی موبایل برای شما مطرح شود .

اما پاسخ به این سوال ، به میزان خرابی و آسیب دیده گی دستگاه بستگی دارد .

اینکه برد گوشی تا چه میزان آسیب دیده است و تا چه میزان میتوان آن را احیا کرد .

آموزش صفر تا صد تعمیرات تخصصی موبایل

در بخش های قبلی از این مقاله تا حدودی با قطعاتی که یک دستگاه موبایل را  می سازند آشنا شدیم .

این قطعات هر کدام دارای عملکرد خاصی هستند ، برای تعمیر این قطعات باید آنها را به خوبی شناخت

گاها این قطعات الکترونیکی بوده و برای کارکردن با آنها باید با ولتاژ مناسب ، آنها را مورد بررسی قرار داد.

آشنایی کامل با این قطعات و بسیاری قطعات دیگر میتواند جز اولین مباحث لازم برای آموزش تعمیرات تخصصی موبایل باشد .

امکان کار آموزی در مراکز معتبر و یا آموزشگاه ها میتواند تا حد زیادی اطلاعات لازم را در اختیار افرادی قرار دهد که علاقه مند به یادگیریتعمیرات تخصصی موبایل هستند .

در صورتی که تمایل به آموزش در دوره های آموزشی تعمیرات تخصصی موبایل دارید کمپانی صالح با برگزاری دوره های حرفه ایی تعمیرات موبایل از هنر جویان ثبت نام به عمل می آورد .

برای آشنایی بیشتر با سرفصل ها میتوانید به صفحه مدرسه اپل ایران  کمپانی صالح مراجعه نمایید .

نمایندگی تعمیرات اپل 

عبارتی که این روز ها برای دارندگان محصولات اپل بسیار مورد جست و جو قرار میگیرد .

شاید در اطراف خود بارها با نام نمایندگی اپل در ایران مواجه شده باشید ، اما در حقیقت این اسامی صرفا فقط یک اسم هستند و هیچ گونه رسمیتی ندارند .

کمپانی اپل پشتیبانی و گارانتی محصولات خود فقط از طریق نمایندگی مجاز خود انجام میدهد . با توجه به این که کشور ایران در لیست تحریم های جهانی قرار دارد ، امکان دریافت نمایندگی از کمپانی اپل را ندارد .

جمع بندی 

در دنیای امروز که گوشی های موبایل یکی از مهم ترین ابزارهای تکنولوژی بوده و در همه جهان مورد استفاده قرار میگیرند ، آشنایی با جزیی ترین قطعات سازنده این دستگاه میتواند دید افراد را به قابلیت های این دستگاه مفید و کاربردی ، وسیع تر کند .

به طور کلی شناخت هرچه بیشتر قابلیت گوشی های موبایل و استفاده از آنها میتواند هوشمندی و آگاهی افراد را نسبت به جهان در حال پیشرفت امروز، افزایش نماید .

تماس برای استعلام قیمت
برند:
Apple (24)
BioZen (0)
iNeeZy (0)
Kaisi (1)
QiANLi (3)
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • کد محصول
 • رتبه بندی
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • وزن (kg)
 • ابعاد
 • Additional information
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • Custom fields
مقایسه