نمایندگی اپل در ایران

Apple dealership in Iran

نمایندگی اپل در ایران ، در سال های اخیر ، بنا به محبوبیت محصولات اپل در ایران و بالا بودن حجم استفاده از محصولات این شرکت ، خریداران را بر آن داشته تا جایی که میتوانند در پی خرید محصولات این شرکت با گارانتی رسمی و خدمات پس از فروش عالی باشند.

در ابتدا می پردازیم به بررسی روش کار نمایندگی های رسمی اپل و گارانتی های موجود و قابل ارائه توسط این شرکت  

روش چک کردن مدت زمان و خدمات گارانتی اپل

همه محصولات اپل شامل یک سال گارانتی شرکت اپل ، در قبال هر نوع خرابی قطعات و … هستند. در ادامه مطلب نحوه چک کردن اعتبار گارانتی محصولات اپل ،شامل آیفون،آیپد، مک ، مک بوک ، آیپاد را بررسی می کنیم.

مرحله اول

برای پی بردن به مشخصات گارانتی دستگاه خود سریال نامبر دستگاه خود را پیدا کنید. در دستگاه های اپل، سریال نامبر درقسمت تنظیمات (Settings) و درقسمت تنظیمات عمومی (General)، قسمت درباره (About) درج شده است. در صورتی که دستگاه را باز نکرده اید، با استفاده از لینک سایت اپل نحوه پیدا کردن سریال دستگاه می توانید سریال را به دست بیاورید.

مرحله دوم

در این مرحله ، بعد از پیدا کردن سریال دستگاه ، توسط لینک روبرو وضعیت گارانتی دستگاه را در سایت اپل بررسی کنید.

مرحله سوم

در این مرحله سریال نامبر یا IMEI دستگاه خود را که مطابق روش مرحله اول بدست آورده بودید درقسمت مربوطه وارد کرده سپس بر روی Continue کلیک کنید. ( استفاده از مرورگر Safari در دستگاه مربوطه پیشنهاد می شود) 

مرحله چهارم

دراین مرحله ، اول معتبر بودن گارانتی دستگاه اپل را چک کرده و نمایش می دهد و در صورت معتبر بودن گارانتی انواع پشتیبانی هایی که از محصول شما در مدت یک سال صورت خواهد گرفت را نشان می دهد.اگر گارانتی معتبر نباشد در مرحله دوم نشان میدهد.

در گزینه سوم در صورت معتبر بودن گارانتی مدت زمانی که دستگاه شما تحت پوشش گارانتی اپل خواهد بود را نشان میدهد. گزینه آخر مربوط به Apple Care است که نوعی طرح پولی ، حمایت و پشتیبانی از محصولات اپل است که در صورت پرداخت هزینه  فعال خواهد بود.

چک کردن اعتبار گارانتی دستگاه

گارانتی محصولات اپل

AppleCare چیست ؟ 

گارانتی محصولات اپل کمپانی صالح
گارانتی محصولات اپل – کمپانی صالح

AppleCare سرویسی از شرکت اپل است که کاربران می توانند هنگام خرید محصول این سرویس را خریداری نمایند. تفاوت این نوع گارانتی با گارانتی های دیگر این کمپانی پولی بودن آن است . اپل با فروش این سرویس به مشتریان متعهد میشود هر ایرادی برای محصول از قبیل ضربه ؛ آب خوردگی ؛ شکستگی و … را پشتیانی کند.

AppleCare برای محصولات مختلف اپل دارای هزینه های متفاوت و همچین مدت زمان خدمات دهی متغیری است که برای جزئیات بیشتر باید به سایت اپل صفحه خرید AppleCare مراجعه نمایید.AppleCare  به زبان ساده شبیه به بیمه برای محصولات اپل عمل کرده و تضمین پشتیبانی در هنگام مشکل را می دهد.

گارانتی شرکت اپل
AppleCare- گارانتی غیر رایگان اپل

چند پرسش و پاسخ

 AppleCare  برای محصولات تعمیر شده نیز خدماتی ارائه می کند؟

بله ! شرکت اپل این امکان را فراهم کرده است.

  تعداد زیادی از موارد قابل تعمیر و تعمیر شده در ‌سایت اپل  ارائه داده می شود ، و تمامی محصولات به صورت یک ‌ساله ضمانت شده و به‌ عنوان محصولات جدید پشتیبانی می‌شوند. همچنین، شما می‌توانید AppleCare را برای یک قطعه تعمیری یا از پیش تعویض شده برای یک دستگاه ، توسط انتخاب گزینه جدید در صفحه مربوط به این نوع قطعات(تعمیری) فعال کنید.

AppleCare برای محصولاتی که قبل از راه اندازی این سرویس خریداری شده اند، راه کاری دارد؟

AppleCare در لیست امکانات خود قابلیت انتقال را نیز راه اندازی کرده است.در صورت داشتن محصول اپلی و داشتن تاریخ اعتبار AppleCare ،در صورت تمایل به فروش، می توانید توسط برنامه AppleCare + extended به شخصی که دستگاه اپلی شما رو خریداری می کند، باقی مانده ی تاریخ ضمانت را منتقل کنید.(البته این برنامه را نیز خریداری کنید!)

برای انجام انتقال مالکیت (AppleCare ) نیاز به مدارک ذیل می باشد:

سند خرید (رسید) ، تأیید برنامه ضمانت ، قرارداد (که آن را باید از طریق ایمیل، فاکس، یا پست به شرکت اپل ارسال کنید)

جهت انتقال مالکیت به شخص جدید باید، اطلاعات شماره قرارداد، شماره سریال دستگاه و اطلاعات تماس را به شرکت اپل ارسال نمایید.

Apple Care آیا دستگاه های سرقتی را نیز تحت پوشش گارانتی دارد؟

AppleCare در مورد دستگاه های سرقتی هیچ گونه همکاری با مال باخته انجام نمیدهد ، و پیشنهاد خود اپل به بیمه نمودن دستگاه در مورد سرقت می باشد .AppleCare فقط نقص‌ها و آسیب‌های تصادفی دستگاه را تحت پوشش قرار می‌دهد.

مشکلات و معایب شرکت‌های گارانتی کننده 

بسیاری از شرکت‌های گارانتی کننده ایرانی، در زمان خرید محصولات، هزینه کامل خدمات گارانتی را از کاربران دریافت می‌کنند. این در حالی است که در بسیاری از اوقات، خدمات کافی را به کاربران ارائه نمی‌دهند یا در این دوره کاربر نیازی به پشتیبانی پیدا نمی کند. شرکت‌های گارانتی کننده محصولات اپل، مطابق با قانون حمایت از حقوق مصرف کننده، در زمان وارد کردن محصولات از طریق منابع رسمی باید خدمات پس از فروش و گارانتی را به مشتریان خود ارائه دهند.

این در حالی است که هزینه‌ای که مشتریان بابت دریافت خدمات گارانتی به این شرکت‌ها پرداخت می‌کنند، در زمان خرابی دستگاه، صرف تعویض یا تعمیر سریع و تحویل دوباره دستگاه به مشتری نمی‌شود. در بسیاری از موارد شرکت‌های یاد شده به مشتریان اعلام می‌کنند که خرابی دستگاه شامل گارانتی نمی‌شود و از تعمیر یا تعویض دستگاه سر باز می‌زنند؛ در بسیاری از اوقات نیز شرکت‌های گارانتی کننده اقدام به انتقال دستگاه به دبی و تعویض دستگاه از آن طریق می‌کنند که باعث طولانی شدن پروسه تعمیر یا تعویض و نارضایتی مشتری می‌شود.

آیا برای محصولات اپل در ایران گارانتی تهیه کنیم؟

بله میتوان در ایران گارانتی محصولات اپل را دریافت کرد . اما مشکل اصلی برای داشتن گارانتی محصولات اپل در ایران این است که شرکت اپل به صورت مستقیم در ایران حضور رسمی ندارد. کاربران ایرانی باید به نزدیک‌ترین اپل استور رسمی که در شهر دبی واقع شده است مراجعه کنند.

در این میان، شرکت‌هایی در ایران با دریافت هزینه‌ای مشخص (که معمولاً معادل هزینه گارانتی دستگاه در ایران است) دستگاه را به اپل استورهای رسمی انتقال می‌دهند و پس از انجام خدمات تعمیراتی آن را به مشتریان تحویل خواهند داد.

محصولات اصلی اپل، به صورت پیش‌فرض یک سال گارانتی بین‌المللی شرکت اپل را دارا می باشند. تمامی محصولات اصلی اپل  تا یک سال درزمینهٔ موارد مختلف پشتیبانی می شوند.

ضمن اینکه، در صورتی که خرابی‌ در دستگاه‌ها وجود داشته باشد که به صورت شایع و همگانی باشد ، مانند (مشکل بیس باند آیفون 7) در مدت زمان مشخصی از طریق فراخوانی کاربران این محصولات درخواست می‌کند تا پیش از پایان رسیدن مهلت گارانتی یک ساله به نزدیک‌ترین اپل استور رسمی مراجعه کنند.

موارد ذیل شامل گارانتی شرکت اپل  و نمایندگی اپل نمی باشد : 

  1. سرقت دستگاه اپل 
  2. ایرادات مربوط به باتری(عدم شارژ ، باد کردگی و …)
  3. ایرادات نمایشگر (LCD)مانند خط افتادگی روی ال سی دی
  4. ایرادات حاصل از آب خوردگی گوشی
  5. ایرادات حاصل از انجام اعمالی همچون جیلبریک 

خدمات قابل ارائه در نمایدگی اپل ( خدمات پس از فروش)

ارائه تمامی خدمات نرم افزاری ، سخت افزاری ، تعمیر ، تعویض تمامی دستگاه های شرکت اپل 

کلام آخر

نمایندگی اپل در ایران به صورت رسمی و با ارائه تمامی خدمات شرکت اپل به معنی واقعی وجود ندارد . بعضی از شرکت ها در قسمت بیمه و خدمات پس از فروش فعالیت می کنند.

گارانتی اپل صالح کمپانی
خدمات پس از فروش کمپانی صالح

کمپانی صالح را می توان بی شک ، با در اختیار داشتن کادر مجرب و متخصص در حوزه های خدمات پس از فروش ، گارانتی محصولات ، ارائه خدمات از قبیل تعمیرات و تعویض ، ارائه خدمات حضوری و غیر حضوری به مشتریان به عنوان یکی از شعب نمایندگی اپل در ایران  جهت دریافت خدمات در نظر داشت.

در صورت تمایل میتوانید مقاله درخواست تعمیر موبایل را مطالعه بفرمایید یا از قسمت درخواست تعمیر به صورت آنلاین درخواست تعمیر نمایید.

جهت دریافت مشاوره خرید ، فروش ، خدمات ، از بخش تماس با ما یا شماره تماس 09104449667 با ما در ارتباط باشید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
به اشتراک بگذارید
Saleh Company
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments