پنتت جدید اپل : افزایش عمر باتری مک بوک

چندین سال است که شرکت های تولید کننده باتری وعده افزایش عمرو کیفیت باتری را میدهند ولی هیچکدام مورد انتظار مصرف کننده ها نیستند. اما این پنتت جدید اپل تامل برانگیز است.

طبق گزارش 9to5Mac ، پتنت جدید اپل راه ‌حلی برای ایرادی است که این شرکت در سال ۲۰۱۵ در باتری های مک بوک ایجاد کرد و سپس شاهد استفاده از همان تکنولوژی در دیگر لپ‌تاپ‌های این مجموعه بودیم. در مک بوک 12 اینچ اپل به ‌جای استفاده از باتری مستطیلی تخت سراغ محفظه‌ی نسباتا انعطاف‌پذیری رفت که می‌توان فرم آن را برای سازگار کردنش با فضایِ در دسترس، تغییر داد. اپل در سال ۲۰۱۵ از این محفظه‌ی انعطاف‌پذیر به‌عنوان دستاوردی انقلابی یاد کرد؛ زیرا این باتری ها این قابلیت را داشتند که تمام فضای داخل مک بوک را پر کنند. این کار مزایای زیادی دارد؛ اما مشکلاتی نیز به ‌همراه می‌آورد.

بیشتر بخوانید: علت باد کردن باتری چیست؟

به گفته اپل:

باتری های لیتیوم-پلیمر معمولاً به عنوان باتری های قابل شارژ برای تأمین انرژی انواع دستگاه های الکترونیکی از جمله کامپیوترهای لپ تاپ ، رایانه های شخصی ، تلفن های همراه ، دستیارهای دیجیتال شخصی (PDA) ، پخش کننده های موسیقی دیجیتال و ابزارهای برقی بی سیم استفاده می شوند. باتری های لیتیوم-پلیمر اغلب می توانند شامل الکترودها و الکترولیت های مهر و موم شده در یک محفظه چند لایه آلومینیوم شده باشند. این باتری های درون محفظه را می توان در دستگاه های الکترونیکی قابل حمل فضا مانند تلفن های همراه ، کامپیوتر لپ تاپ و یا دستگاه های پوشیدنی استفاده کرد.

در پتنت جدید اپل، لبه‌ی محفظه‌ای که باتری در آن قرار می‌گیرد به‌خوبی مهر و موم می‌شود و همین لبه ابعاد محفظه را افزایش می‌دهد و محفظه ممکن است ولتاژی مثبت داشته باشد و به ‌همین دلیل سطح خارجی محفظه باید در داخل دستگاه از سطوح رسانا جدا و ایزوله شود. به ‌همین دلیل «محفظه‌ی باتری باید کوچک‌تر از فضای خالی داخل دستگاه الکترونیکی باشد» و در نتیجه‌ی این اتفاق، بخشی از فضای داخلی هدر می‌رود. این موضوع در دستگاه‌های الکترونیکی کوچک بسیار اهمیت پیدا می‌کند.

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
به اشتراک بگذارید
Saleh Company
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments