علت باد کردن باتری گوشی موبایل چیست؟ با باتری باد کرده چیکار کنیم؟

روزانه بسیاری از مردم به ما با ایراد رایج باد کردن باتری گوشی موبایل مراجعه میکنند و ما در حضور مشتری باتری موبایل آن ها را تعویض میکنیم. اما علت باد کردن باتری گوشی چیست؟

علت، علایم و عوامل باد کردن باتری گوشی موبایل به طور عمده در اثر استفاده نادرست از آنهاست که در این مقاله به بررسی مختصر آنها میپردازیم.

علت باد کردن باتری گوشی موبایل

به صورت کلی باد کردن باتری میتواند در اثر عوامل زیر باشد:

اتمام عمر باتری ، استفاده نادرست یا عدم استفاده از باتری برای مدت طولانی

زمانی که باتری موبایل شما کاملا شارژ شده ولی همچنان به شارژر متصل باشد ، عنصر فلز لیتیوم که روی آند قرار دارد، دائما در حال واکنش است و کاتد تبدیل به عامل اکسید کننده میشود و دیگر ثبات ندارد. این واکنش تولید گرما و گاز را به همراه دارد که موجب باد کردن باتری گوشی موبایل شما میشود.

از باتری باد کرده دوری کنید!

انفجار باتری باد کرده

باتری موبایل باد کرده مستعد انفجار و آزاد کردن گازهای خطرناک است.هنگامی که باتری موبایل شما باد کرده ، در صورت امکان باتری را با احتیاط از جایگاه خود خارج کرده و در جای خنک نگهداری کنید. در غیر این صورت شما میتوانید با مراجه به کمپانی صالح ، در کمترین زمان ممکن ، در حضور خودتان ، باتری شما تعویض گردد.

همچنین میتوانید از بخش درخواست آنلاین تعمیرات ، ایراد دستگاه خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند.

عوامل باد کردن باتری

یکی از عوامل اصلی باد کردن باتری ، فرسوده و کهنه بودن آن است. اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که از شب تا صبح موبایل خود را داخل شارژ قرار میدهید ، به شدت توصیه میکنیم از این کار پرهیز کنید.

یکی دیگر از عوامل خراب شدن باتری استفاده از شارژر و کابل شارژ فیک (تقلبی) است.

هنگام شارژ شدن همزمان از دستگاه خود چندین استفاده نکنید چرا که هنگام شارژ شدن باتری به دلیل انجام واکنش های داخل باتری گرم میشود و استفاده های دیگر موجب گرمتر شدن باتری و در نتیجه افزایش احتمال بادکردن آن میشود.

مدت زمان تعویض باتری در کمپانی صالح

در این مجموعه شما میتوانید در کم تر از 20 دقیقه در حضور خودتان باتری باد کرده و معیوب خود را تعویض کرده و دستگاه خود را مثل روز اول استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : دلایل باد کردن باتری گوشی موبایل و خطرات ناشی از آن

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
به اشتراک بگذارید
Saleh Company
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments