بهترین پاوربانک – همه چیز درباره پاوربانک

پاوربانک

پاوربانک چیست؟

تمام شدن شارژ باتری میتواند یک مشکل بزرگ باشد، که پاوربانک این مشکل را حل میکند. بخصوص زمانی که به پریز دیواری دسترسی ندارید. شارژر های قابل حمل انرژی را در خود ذخیره و در هنگام حمل ، باتری دستگاه شما را شارژ میکنند.

در این مقاله به معرفی و بررسی انواع شارژر های قابل حمل میپردازیم.

چرا از پاوربانک استفاده کنیم؟

پاوربانک

هدف پاور بانک این است که زمانی که در حال کار هستید، بتوانید باتری دستگاه خود را شارژ کنید. پاوربانک ها میتوانند قدری کوچک باشند که در جیب جا شوند، یا بزرگتر باشند و با ظرفیت بیشتری ارایه شوند.

اولین پاوربانک چه زمانی و توسط چه کسی ساخته شد؟

اولین شاارژر قابل حمل در سال 2001 توسط یک شرکت چینی به نام Pisen ایجاد شد. طرح اصلی، دو باتری قلمی بود که توسط یک مدار به هم متصل شده بودند! شرکت Pisen اولین معرفی این محصول را در نمایشگاه بین المللی لاس وگاس انجام داد.

این شارژر قابل حمل، بزرگ و عمر باتری آن کوتاه بود. امروزه طراحی های بسیار پیچیده و جمع و جور با عمر باتری بسیار بیشتر وجود دارد. اکثر پاوربانک های مدرن می توانند در کف دست شما قرار بگیرند و چندین بار گوشی هوشمند شما را قبل از تمام شدن شارژ، شارژ کنند.

چه کسی اولین پاوربانک را اختراع کرد؟

اولین پاوربانک ، با نام Power King ، توسط یک شرکت چینی به نام Pisen اختراع شد.تیم Antarctic Expedition یک شارژر قابل حمل برای دوربین های فیلمبرداری و سایر دستگاه های خود درخواست کرده بودند.

بیشتر بخوانید: ۲۰ راهکار برای جلوگیری از تخلیه سریع باتری آیفون

انواع مختلف پاوربانک

پاوربانک ها در اشکال و اندازه های مختلفی تولید شده اند. به طوری که برخی از پاورپانک ها علاوه بر شارژ دستگاه های الکترونیکی شما، کاربردهای متعددی نیز دارند.

انواع مختلف پاوربانک ها عبارتند از:

۱. بلوکی

پاوربانک بلوکی

پاوربانک های بلوکی یکی از رایج ترین انواع شارژرهای قابل حمل است. بلوک ها می توانند به شکل یک مستطیل باریک یا بزرگ یا یک مستطیل گسترده تر باشند. این نوع پاوربانک برای نگهداری در کیف یا کوله پشتی مناسب است.

۲. کارتی

پاوربانک کارتی

طراحی این نوع شارژر قابل حمل از آنجایی که از اسمش هم پیداست مستطیلی و باریک است. این نوع پاوربانک به راحتی داخل جیب شما جا می گیرد بدون اینکه احساس بزرگی کنید. طراحی ظریف این امکان را برای شما فراهم می کند تا آن را در مکان های کوچک مانند کیف پول یا کیف پول قرار دهید.

۳. جاکلیدی

پاوربانک جاکلیدی

شما هرگز نمیتوانید تخمین بزنید چه زمانی هم باتری تلفن شما کم است هم پریز برق در دسترس نیست. پاوربانک جاکلیدی به اندازه کافی جمع و جور است به طوری که می تواند به کلید شما اضافه شود و آن همه جا را با خود ببرید! دفعه بعدی که به شارژ سریع نیاز دارید ، پاوربانک خود را به راحتی در دسترس خواهید داشت.

۴. وایرلس

پاوربانک وایرلس

حمل و نقل و وصل کردن کابل های اضافی قطعا کلافه کننده هستند. یک پاوربانک بیسیم فقط با قرار دادن گوشی هوشمند پشت آن، به آن اجازه شارژ شدن میدهد. قبل از خرید پاوربانک بی سیم ، مطمئن شوید که دستگاه شما با این نوع شارژر سازگار است.

۵. چراغ قوه دار

پاوربانک چراغ قوه دار

اگر همیشه در حال طبیعت گردی و کمپ کردن هستید، یک پاوربانک چراغ قوه دار برای شما ضروری است. این چراغ قوه نه تنها ایمنی شبانه را تأمین می کند ، بلکه می تواند تلفن شما را نیز شارژ کند. همچنین بهتر است در صورت قطعی برق ، یک پاوربانک چراغ قوه دار را در خانه خود نگه دارید.

۶. اسپیکر دار

پاوربانک اسپیکر دار

دفعه بعدی که به ساحل یا پیک نیک رفتید، فراموش نکنید که یک پاوربانک بلندگودار بگیرید. با استفاده از این شارژر قابل حمل میتوانید هنگام گوش دادن به پلی لیست مورد علاقه تان، تلفن خود را شارژ کنید.

۷. اسباب بازی

پاوربانک اسباب بازی

برخی از آن ها اصلا شبیه پاوربانک نیستند! تنها نقطه قوت آن ها میتواند این باشد که سرگرم کننده هستند. این شارژر قابل حمل در ابعاد کوچک عرضه میشود پس لازم نیست نگران فضا برای حمل آن باشید.

۸. هندزفری بلوتوثی

پاوربانک هندزفری بلوتوثی

این شارژر قابل حمل نه تنها باتری دستگاه شما را شارژ میکند، بلکه دارای درگاه هایی است که هندزفزی بلوتوثی شما را شارژ میکند.

یک درگاه برای اتصال گوشی در نظر گرفته شده و دو درگاه برای هندزفری ها.

۹. فانوسی

پاوربانک فانوسی

هرکسی که زیاد در فضای باز فعالیت میکند، به این نوع شارژر قابل حمل نیاز دارد. هر زمان که بخواهید میتوانید از چراغ داخل آن استفاده کنید و همزمان دستگاه خود را شارژ کنید.

۱۰. خورشیدی

پاوربانک خورشیدی

با این نوع شارژر قابل حمل، مانند طبیعت سبز شوید! پاوربانک خود را در معرض آفتاب بگذارید تا شارژ شود و سپس آن را به تلفن وصل کنید. استفاده از یک منبع تغذیه خورشیدی برای یک سفر طولانی بسیار مناسب است زیرا شما نگران نیستید که برای شارژ مجدد آن نیاز به یک پریز برق داشته باشید.

۱۱. پاوربانک ظرفیت بالا

پاوربانک ظرفیت بالا

پاوربانک های ظرفیت بالا انرژی زیادی را ذخیره میکنند و دارای ظرفیت ۲۰۰۰۰ یا ۳۰۰۰۰ میلی آمپر ساعت هستند. این شارژر قابل حمل میتواند چندین دستگاه را همزمان یا یک دستگاه را چندبار شارژ کند.

در واقع برای هر نوع استفاده و سلیقه ای، پاوربانک وجود دارد.

mAh به چه معناست؟

mAh به معنای میلی آمپر ساعت، واحد اندازه گیری انرژی الکتریکی است که بیشتر برای باتری ها استفاده میشود. هرچه میلی آمپر ساعت بیشتر باشد، باتری از انرژی و عمر بیشتری برخوردار است. همچنین میلی آمپر ساعت نشان میدهد باتری چقدر میتواند شارژ نگه دارد و پاوربانک چند دستگاه را میتواند شارژ کند.

ظرفیت موردنیاز شما چقدر است؟

دانستن میزان ظرفیت مورد استفاده شما قبل از خرید، کمک زیادی به شما میکند. از معادله زیر برای یافتن عمر تقریبی پاور بانک خود استفاده کنید.

اگر پاوربانک شما ۱۰۰۰۰ میلی امپر ساعت باشد، آن را بر میلی آمپر ساعت دستگاه خود تقسیم کنید. اگر میلی آمپر دستگاه خود را نمی دانید، با یک جستجو ساده در اینترنت میتوانید آن را پیدا کنید.

به عنوان مثال یک آیفون ایکس اس، ۲۶۵۸ میلی آمپر ساعت استفاده میکند. با استفاده از این معادله، شارژ آیفون شما ۳ ساعت و ۷ دقیقه طول میکشد تا عمر پاور بانک شما تمام شود.

بهترین پاوربانک

بهترین شارژر قابل حمل کدام نوع است؟

بهترین شارژر قابل حمل باید میلی آمپر ساعتی بالاتر از دستگاه شما داشته باشد. هرچه باتری تلفن شما بزرگتر باشد، به پاوربانک قوی تر و با انرژی بیشتری نیاز دارید.

به عنوان مثال اگر باتری دستگاه شما ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعت است، شارژر قابل حمل شما باید حداقل ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعت باشد تا بتواند ۱ بار دستگاه شما را کامل شارژ کند.

فرق شارژر قابل حمل و پاوربانک چیست؟

این ۲ کلمه با هم هیچ فرقی ندارند هر دو درست میباشند. صرف نطر از نامی که میخواهید برای شارژر قابل حمل خود استفاده کنید، خوشحال خواهید شد وقتی دستگاه شما تشنه است، آن را سیراب کنید.

چه پاوربانک هایی مجاز برای استفاده در هواپیما هستند؟

طبق گفته اداره امنیت حمل و نقل، شارژر های قابل حمل حاوی باتری لیتیومی، باید در یک کیف بسته بندی شوند. آن هم به این دلیل است که باتری های لیتیومی قابل اشتعال و خطرناک هستند.

اداره هوانوردی فدرال FAA گفته است که پاوربانک های بیشتر از ۲۷۰۰۰ میلی آمپر ساعت غیرقابل ورود به هواپیما هستند. این دستوالعمل ها را به خاطر داشته باشید و حتما قبل از ورود به فرودگاه به درستی شارژر قابل حمل خود را بسته بندی کنید.

مزایای پاوربانک چیست؟

مزایای پاوربانک

اکنون که با پاوربانک آشنا شدید شاید این سوال برایتان پیش بیاید که پاوربانک ارزش خرید دارد یا خیر. در ادامه به برخی از مزایای پاوربانک میپردازیم.

۱. قابل حمل

اکثر پاوربانک ها اندازه کف دست میباشند و در جیب شما جا میشنود. پس لازم نیست نگران کمبود فضا باشید.

۲. در طرح ها و رنگ های دلخواه

شارژر های قابل حمل در طرح ها و رنگ های متنوعی تولید شده اند که تمامی سلیقه ها را در برمیگیرد.

۳. مقرون به صرفه

برای خرید یه پاوربانک باکیفیت لازم نیست دست یا پای خود را اهدا کنید. اکثر شارژر های قابل حمل قیمت مناسبی دارند.

۴. قابل استفاده مجدد

بعد از هربار شارژ کامل دستگاه الکترونیکی خود، نیازی نیست پاوربانک جدید تهیه کنید. میتوانید آن را بارها و بارها شارژ و استفاده کنید.

۵. شارژ سریع

ما همیشه وقت نداریم منتظر شارژ شدن دستگاه خود بمانیم، با شارژٰ قابل حمل میتوانیم در حین حرکت دستگاه خود را سریع شارژ کنیم.

۶. دیگر نگران خاموشی نیستید!

اصلا مهم نیست کجا باشید، تا زمانی که پاوربانک همراه خود دارید دیگر نگران کمبود شارژ یا خاموشی دستگاه خود نباشید.

پس داشتن یه شارژر قابل حمل برای همه با ارزش و ضروری است. اگر تلفن هوشمند یا دستگاه الکترونیکی دیگری دارید که باید شارژ کنید، باید یک پاوربانک همراه خود داشته باشید.

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
به اشتراک بگذارید
Saleh Company
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments