ایرتگ با موفقیت برای ردیابی بسته پستی استفاده شد

ردیابی ایرتگ - صالح کمپانی

یکی از مشتریان اپل که در انگلستان اقدام به خرید ایرتگ کرده بود با موفقیت از شبکه Find My برای ردیابی بسته پستی خود استفاده کرد. کرک مک الهارن بسته ای برای یکی از دوستانش در شهر دیگری ارسال و در طول مسیر با استفاده از ایرتگ اپل، مرسوله را ردیابی کرد.

به گفته کرک مک الهارن، او یک ایرتگ را به یک کارت چسباند و آن را درون یک پاکت کوچک گذاشت، سپس آن را از مبدأ استراتفورد برای یکی از دوستانش در نزدیکی لندن فرستاد.

اپل برای مشخص کردن موقعیت ایرتگ از برنامه Find My استفاده میکند. کرک استفاده از این برنامه توانست موقعیت ایرتگ را در آیفون خود ردیابی کند. از جمله زمانی که مرسوله به مرکز پردازش و حمل و نقل ارسال شد.

بیشتر بخوانید: چگونه حالت گمشده ایرتگ را فعال کنیم؟

زمان زیادی طول نکشیده که ایرتگ من، سفر خودش را شروع کرد. در ساعت 5:49 حرکت خود را شروع کرد و احتمالا برای بارگیری یک کامیون برای رفتن به مکان بعدی به سمت Stratford-upon-Avon می رفت. حدود ساعت 6:40 آن شهر را ترک کرده بود و به سمت شمال می رفت.

ساعت 7:30، به مرکز پردازش نامه (مانند یک انبار که در آن نامه ها مرتب میشوند) رسید. وجود حتی یک کارمند که یک آیفون با Find My روشن برای ثبت مکان ایرتگ کافی بود. اما احتمالا خیلی از کارمندان آیفون دارند.

جالب است بدانید کرک یک اسکریپت خاص روی مک بوک خود ساخته که هر دو دقیقه مکان ایرتگ را ثبت میکند. او این فیلم را برای علاقه مندان در وبلاگ خود منتشر کرده است. چند روز بعد، ایرتگ با موفقیت وارد خانه دوستش در نزدیکی لندن شد.

اپل یک سری پارامتر های داخلی برای جلوگیری از ردیابی ناخواسته توسط ایرتگ درنظر گرفته است. در صورتی که یک ایرتگ با آیفون شما ست نشده باشد، و برای مدتی در نزدیکی شما باشد، شما هشداری را دریافت خواهید کرد و میتوانید ایرتگ را غیرفعال کنید. اما اینطور که مشخص است این مدت زمان طولانی میباشد.

کرک میگوید انتظار داشت آیفون دوستش به او هشدار بدهد که ایرتگ ناشناخته ای نزدیک وی است. اما حتی سه روز پس از دریافت ایرتگ توسط دوستش، آيفون نتوانست وجود ردیاب را شناسایی کند. با این حال دوست او هشدار صوتی را از ایرتگ شنید. هشدار صوتی روش دیگری است که اپل برای مطلع کردن کاربران از یک دستگاه ناشناخته استفاده میکند.

پس از تحویل ایرتگ، دوستم بسته را روی میز گذاشت. او آيفون دارد، بنابراین انتظار داشتم بعد از مدتی از حضور ایرتگ مطلع شود

من انتظار داشتم دوستم هشدار را حداکثر بعد از روز دوشنبه یا بعد از آن دریافت کند، دقیقا ۳ روز بعد از اینکه من آن را پست کردم. تا روز سه شنبه، هنوز هشدار را دریافت نکرده است!

در این مورد، هیچ مشکلی در آیفون دوست کرک وجود نداشت که نتواند هشدار را دریافت کند. با این حال اگر اقدامات جدی برای ردیابی ناخواسته صورت نگیرد، میتواند خطرات متعددی ایجاد کند.

بیشتر بخوانید: مقایسه ایرتگ اپل با اسمارت تگ سامسونگ، کدام را بخریم؟

3 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
به اشتراک بگذارید
Saleh Company
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments