آپدیت iOS 14.5 : ویژگی های جدید آی او اسiOS 14.5

iOS 14.5 - صالح کمپانی

اپل در بیست و ششم آوریل، آپدیت iOS 14.5 و iPadOS 14.5 را منتشر کرد و مجموعه ای از ویژگی ها و تغییرات جدید را ارئه داد. بعد از iOS 14، آپدیت iOS 14.5 بزرگترین بروزرسانی اپل محسوب میشود که ما همه ویژگی های جدید آن را برای شما آماده کرده ایم.

هنگام استفاده از ماسک، قفل آیفون خود را باز کنید

این ویژگی جدید در آپدیت iOS 14.5 شما را شدیدا درگیر اکوسیستم اپل میکند. با استفاده از iOS 14.5 و watchOS 7.4 میتوانید قفل آیفون خود را با استفاده از اپل واچ باز کنید. بعد از شیوع ویروس کرونا و همه گیری، همه ما برای حفظ سلامتی خود و دیگران مجبور به زدن ماسک هستیم . در نتیجه برای باز کردن قفل آیفون یا مجبور به در آوردن ماسک بوده ایم یا استفاده از رمز عبور. آپدیت جدید اپل، زندگی کرونایی را راحت تر کرده است.

باز کردن قفل آیفون با اپل واچ - آپدیت iOS 14.5

بعد از آپدیت iOS 14.5، گزینه Unlock with Apple Watch یا باز کردن قفل با اپل واچ برای شما نمایش داده میشود و از اپل واچ به عنوان یک روش احراز ثانویه استفاده میکند. این بدان معناست که برای باز کردن قفل آیفون نیازی به برداشتن ماسک یا وارد کردن رمز عبور نیست.

برای این کار شما به یک آیفون با iOS 14.5 و یک اپل واچ با watchOS 7.4 نیاز دارید. با رفتن به Setting و بخش Face ID & Passcode میتوانید این ویژگی جدید را فعال کنید.

باز کردن قفل آیفون - آپدیت iOS 14.5

اگر نگران امنیت خود هستید، آپدیت جدید اپل فکر آن را هم کرده است. برای اولین بار شما باید کد امنیتی را وارد کنید و مطمئن باشید که اپل واچ روی دست شما قرار دارد. اگر اپل واچ خود را از دستتان باز کردید و قفل شد، باید دوباره کد امنیتی را وارد کنید.

باید توجه داشته باشید از این شیوه باز کردن قفل آیفون، نمیتوان برای اپل پی Apple Pay یا اپل استور Apple Store استفاده کرد. این موارد همچنان به اسکن کامل فیس آیذی Face ID یا رمز عبور احتیاج دارند.

پشتیبانی از AirTags

آپدیت iOS 14.5 از ایرتگ اپل AirTag اپل پشتیبانی میکند و میتوانید با خرید ایرتگ و استفاده از برنامه Find My ، ایرتگ AirTag خود را ردیابی کنید. در آیفون 11 و آیفون 12، ویژگی Precision Finding وجود دارد که با بهره گیری از تراشه U1، امکان ردیابی دیداری ، شنیداری و لمسی را فراهم میکند.

ایرتگ اپل - آپدیت iOS 14.5

ایرتگ اپل AirTag یک حالت گمشده یا Lost Mode دارد که از طریق صدا یا NFC دستگاه شخص دیگر قابل ردیابی است و میتوان آن را از طریق شبکه Find My با استفاده از آیفون، آیپد یا مک پیدا کرد.

بیشتر بخوانید: چگونه حالت گمشده ایرتگ را فعال کنیم؟

اپل یک منبع انبوه برای گزارش تصادفات، خطرات و بررسی سرعت را آماده کرده

آپدیت iOS 14.5 شامل یک ویژگی جدید با نام Wourdourcing مانند Waze برای گزارش تصادفات، خطرات و بررسی سرعت در طول مسیر میباشد.

Apple Maps - صالح کمپانی

در برنامه نقشه اپل یا Apple Maps یک دکمه “گزارش” اضافه شده و به شما این امکان را میدهد یک گزارش برای حادثه، خطر یا سرعت گیر ارسال کنید. این ویژگی قبلا فقط در برنامه مسیریابی Waze بود ولی الان در آیفون و کارپلی CarPlay در دسترس است.

از این پس اطلاعات گزارش شده از سمت کاربران اپل در Apple Maps نمایش داده میشود و از وقوع حوادث احتمالی جلوگیری خواهد شد.

پشتیبانی از دو سیم کارت 5G

این ویژگی در آپدیت iOS 14.5 اضافه شده و کاربران میتوانند از دو سیم کارت 5G به صورت همزمان استفاده کنند.

پشتیبانی از دو سیم کارت 5G -صالح کمپانی

ویژگی Dual-SIM در آیفون 12 این امکان را به شما میدهد در خط در یک آیفون داشته باشید. قبل از آپدیت iOS 14.5، حلت Dual-SIM در همه کشور ها به جز چین محدود به LTE بود. اما با آپدیت iOS 14.5 اپل به کاربران سراسر جهان این امکان را می دهد برای اولین بار سرعت اینترنت 5G را در هر دو خط استفاده کنند.

بهبود استفاده از داده ها در 5G

با آپدیت iOS 14.5، در حالت استفاده از داده ها، شاهد بهبود بسیار چشمگیری برای شبکه 5G هستیم. همچنین با این بهینه سازی عمر باتری آیفون شما نیز افزایش خواهد داشت و برای مدت طولانی تری نیاز به تعویض باتری آیفون 12 نخواهید داشت.

شخصیت های جدید Emoji

آپدیت iOS 14.5 شامل شخصیت های جدید Emoji میباشد از جمله قلب در آتش، قلب چسب خورده، بازدم صورت و… .همچنین شخصیت های جدید جنسیتی برای کسانی ریش دارند را ارائه کرده است. قابل توجه است بدانید شخصیت های زوجی که اضافه شده اند دارای ترکیبات جدید رنگ پوست هستند.

شخصیت های جدید Emoji - صالح کمپانی

اپل در این آپدیت خون را از ایموجی سرنگ پاک کرده است تا ظاهری طبیعی تر به آن بدهد تا برای واکسیناسیون استفاده شود. همچنین ایموجی هدفون از شکل اصلی آن خارج شده و به ضاهر AirPods Max بروز شده و ایموجی صخره نوردی شامل یک کلاه ایمنی است.

صدا های جدید سیری Siri

دو صدای جدید در آپدیت iOS 14.5 به زبان انگلیسی اضافه شده است. در این آپدیت، به صورت پیش فرض، صدای سیری دیگر شدای زنانه ندارد. کاربران می توانند صدای صوتی ترجیحی را هنگام راه اندازی انتخاب کنند.

پشتیبانی گسترده از کنترلرها

با آپدیت iOS 14.5 و iPadOS اکنون میتوانید از جدیدترین کنترلر ها مانند PlayStation 5 DualSense و Xbox Series X برای آیفون و آیپد استفاده کنید. این کنترلرهای جدید همچنین با بروزرسانی اپل تیوی Apple TV به tvOS 14.5 ، به آن متصل میشوند.

استفاده از کنترلرهای جدید - صالح کمپانی

کالیبره مجدد باتری آیفون 11

آپدیت iOS 14.5 برای iPhone 11، iPhone 11 Pro و iPhone 11 Pro Max فرایند جدیدی را برای گزارش سلامت باتری آیفون معرفی میکند. این آپدیت حداکثر ظرفیت باتری و حداکثر عملکرد آن را دوباره ارزیابی میکند زیرا قبل از آپدیت در قسمت سلامت باتری، امکان گزارش اشتباه میزان ظرفیت باتری وجود داشت.

کالیبره مجدد باتری آیفون 11 - صالح کمپانی

علائم این گزارش اشتباه شامل رفتارهای غیر منتظره مانند تخلیه سریع باتری آیفون و در بعضی موارد با کاهش عملکرد دستگاه است. این مشکلات پس از بروزرسانی حل خواهند شد. فرایند کالیبره مجدد ممکن است چند هفته طول بکشد!

شفافیت رهگیری داده برنامه ها

با انتشار آپدیت iOS 14.5، توسعه دهندگان اکنون باید قبل از دسترسی یک برنامه به شناسه تبلیغاتی شما، که برای ردیابی فعالیت شما در سراسر برنامه ها و وب سایت ها استفاده می شود، از شما اجازه بگیرند.

شما احتمالا قبلا این قضیه را شنیده اید زیرا همیشه فیس بوک علیه آن میجنگد. ولی با آپدیت iOS 14.5 ، iPadOS 14.5 و tvOS 14.5 خواهید دید که برنامه های بیشتری با قوانین اپل مطابقت دارند. این ویژگی با باز شدن یک پنجره اعلان به شما نمایش داده میشود و از شما سوال میکند آیا شما با ردیابی تبلیغاتی موافقت میکند یا آن را غیرفعال میکید.

برنامه پادکست – Podcasts App

برخی از تغییرات اعمال شده در برنامه ادکست به ظراحی آن مربوط میشود. به طوری که اپل، دکمه هوشمند جدیدی را جایگزین دکمه بخش قبلی میکند. همچنین رابط کاربری بروز شده و پیدا کردن و گوش کردن قسمت های جدید را آسان میکند.

اپل پادکست - صالح کمپانی

برنامه یادآوری – Reminders App

با آپدیت iOS 14.5 در برتامه یادآوری، اکنون گزینه هایی برای مرتب سازی بر اساس سر رسید، تاریخ ایجاد، اولویت یا عنوان وجود دارد. همچنین گزینه ای برای چاپ لیست یادآوری وجود دارد که این ویژگی جدید مدت زیادی خواستار بسیاری از کاربران اپل بود.

تنظیمات آیکلود اپل واچ

آپدیت iOS 14.5 به شما این امکان را میدهد که از اپل واچ Apple Watch خود در آیکلود iCloud بکاپ بگیرید.

حالت سایلنت برای تماس های ناشناس

در آپدیت iOS 14.5 ، زمانی که تماس ناشناسی دریافت میکنید، از شما سوال میکند که حالت Call Silencing را تنظیم کنید. این ویژگی برای اولین بار در iOS 13 ارائه شد.

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
به اشتراک بگذارید
Saleh Company
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments